0,00 Kč

Na cestě 22. 9. 2021 - Itinerář

Je 9 dní do odjezdu a já snovám plány na cestu. A hrabu se v kabelech od všech možných zařízení, co jsem si pořídila, abych netrpěla na trati nedostatkem energie a informací. Abych dokázala zapojit všechny přístroje, půjčila jsem si dokonce i malou kameru pod vodu. Pokud se tu neobjeví video natočené pod hladinou, tak jsem prostě nepochopila návod.

Plán cesty je takový: Dostat se bezpečně na bájný ostrov Korfu do 5. října a to s několika zastávkami na spánek. K tomu účelu mám vzadu postel. Usínat v sedě za volantem se nevyplácí. Usnete-li tvrdě, může se vám stát, že po procitnutí padne váš pohled na vyjeveného turistu, který zblízka zkoumá, jestli žijete. Pozdě si uvědomíte, že se vám otevřela pusa a možná si tak trochu slintáte a nevypadáte právě půvabně. Přece jen 2000 km naráz neujedu.

První zastávka je jen kousek – Brno, přespím, tedy snad přespím u kamarádů…Ale, znáte všichni Moravu :o). Ráno další den vyrazím občerstvena přes Slovensko a Maďarsko. Další den Srbsko a Severní Makedonie, snad až do Řecka. Má to ale háček, hraniční přechod Gevgelia zavírá v 23 hodin a otvírá až ráno v sedm. A potom tradá do přístavu Ingoumenitsa-Ingumenica na trajekt na Korfu.

Pak se už jen potulovat po ostrově fotit, malovat, plavat, učit se věci na které není normálně čas – angličtinu, kreslit komix a jiné a jiné….

Multipla je zatím v nemocnici, aby dobře jela. Vyšperkovala jsem tu starostlivost až tak, že jsem si zakoupila jakousi tekutinu, která se vpraví do pneumatik, abyste nepíchli. Ano, kolo jsem sundávala jen jednou v životě, pokud píchnu předstírám většinou, že jsem nebohá žena a neumím si poradit. Ale najde se na Korfu někdo, kdo by mi na to skočil? Pochybuji!

Mám jen jedno doporučení, nevolejte do pneuservisu, aby vám tekutinu aplikovali do pneumatik. Rozzuřený majitel na vás bude křičet, že nic takového nedělá. Až pozdě si uvědomíte – berete mu přece práci :o)

Fotografie z cesty

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.