0,00 Kč
Na cestě, nebo spíš na místě 7. 10. 2021 večer
A je tu zase, dnes celý den nepřetržitě lije. Z oblohy se řítí proudy vody, na chvilku poleví a znovu zesílí. Poznám to vevnitř podle toho, že se ze stropu a ze stěn ozývají rány, jako když se trhají plechy a potápí se loď. Tedy abych řekla pravdu, znám to jen jako zvukové efekty z Titaniku, ten jsem viděla jen jednou, za to v sále místní hospody ve Strunkovicích nad Blanicí, kde neustále vypínali proud. Produkce trvala místo tří, celých osm hodin. A my jsme si v pauzách stihli dojet do sousední vsi pro svačinu a prospat se. Chápete už, že to byl nezapomenutelný zážitek. Ty zvuky mi utkvěly v paměti, hlavně proto, že šlo o dost děsivé probuzení ze spánku.
Domnívám se, že polovina hotýlku je z plechu, když i v mém pokojíku jsou jím stěny obloženy. Jedná se o stejný plech, kterým v Čechách zateplujeme domy z venku, Řekové to dělají zevnitř. Pokud to ovšem není samotná nosná zeď. Zateplení budeme asi potřebovat, je skoro tolik stupňům jako doma.
O místní architektuře by se dalo hovořit dlouhé hodiny, stačí vidět jen pop artové obložení dlaždičkami v koupelně. Proč je dát jedním směrem. Obkladač je přilepí prostě tak, jak mu padnou do ruky, nic nevadí, že jsou obráceně. Jedna nám chybí? Plácneme tam něco jiného. Na mojí toaletě by se i Antoni Gaudí i Cornet a Friegensreich Regentag Dunkelbund Hundertwasser ( pro pána do ted´jsem nevěděla, že měli tolik jmen) inspirovali.
Kolem domu se valí voda se žlutou hlínou odněkud se shora od Achilliionu, letního zámečku císařovny Alžběty „Sissi“ Bavorské. Je na kopci nad námi, ještě jsem tam neměla čas zajít, ale chystám se tam vyšplhat. Anebo zajet? )
Dopoledne vypadalo moje auto, stojící na nábřeží, v celku, Ale stromy kolem vítr zbavil kůry. Kolem se povalovaly metrové kusy.
To bude zítra překvapení, doufám, že už bude deště dost a že opršeli i ti velcí zaprášení a umazaní nafukovací plameňáci, co visí nad plechovými garážemi, obchody s upomínkovými předměty pro bláznivé turisty, kteří si potřebují dovézt přebarvenou magnetku se siluetou Korfu na lednici.
Korfu 7.10 (2).jpg
Korfu 7.10 (3).jpg
Korfu 7.10 (8).jpg
Korfu 7.10 (5).jpg
Korfu 7.10 (10).jpg
Korfu 7.10 (9).jpg
Korfu 7.10 (6).jpg

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting